فارسی | انگلیسی | عربی جمعه 02 تير 1396 | 23:17
صفحه اصلی » سوالات متداول

1-  ستاد ساماندهی امور زائر را چه کسانی  با ارگانهایی  تشکیل داده و مأموریت مشخص آن چیست؟

ستاد ساماندهی امور زائرین به همت و ریاست فرماندار محترم مشهد جناب آقای موحدیان و با حضور تمامی دستگاههای مرتبط با موضوع زائر از جمله  نمایندگان آستان قدس رضوی  با سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ، شهرداری منطقه  ثامن مشهد ، نیروی انتظامی ، اداره اماکن ، دستگاه قضایی ، سازمان حمل و نقل و پایانه ها ، مرکز بهداشت ، نیروی مقاومت بسیج ، تأسیسات گردشگری ، اتحادیه هتل ها ، هتل آپارتمانها ، مهمانپذیرها ، مجامع امور صنفی و حسب  نیازهردستگاه یا شخص دیگری که نیاز باشد دعوت به همکاری می شود.

 مأموریت مشخص ستاد ساماندهی امور زائرین همانگونه که از نامش برداشت میشود ، ساماندهی امور زائرین با کمک و مشارکت همه دستگاههای ذیربط می باشد .


 

2- منظور از مدیریت یکپارچه زائر چیست؟

با توجه به وجود دستگاهها و مراکز مختلف در امر خدمت رسانی به زائرین و نیاز به هماهنگی و انسجام لازم در این رابطه و جلوگیری از پراکندگی و سرگردانی ایشان و ارائه خدمات مطلوب  و در خور شأن و منزلت زائرین و افزایش سطح  کیفی و کمی خدمات  بویژه تأمین امنیت و آسایش و آرامش ایشان لازمست که یک مرکز بتواند بصورت متمرکز برای خدمت رسانی به این عزیزان برنامه ریزی نماید تا ضمن برخورداری از خدمات مطلوب از سرگردانی و اتلاف وقت ایشان جلوگیری گردد.

لذا مدیریت یکپارچه زائر اقدام به راه اندازی سامانه جامع مدیریت یکپارچه زائر (مسافر بهشت) نموده است www.mosafer-behesht.ir تا کلیه مشتاقان و علاقه مندان به زیارت مرقد مطهر حضرت رضا (ع) بتوانند از طریق سامانه مذکور به خدمات مورد نیاز خود دست یابند.


 

3- منظور از طرح ساماندهی اسکان چیست؟

یکی از نیازهای اساسی مهم و اولویت دار زائرین محترم اسکان می باشد لذا تأمین مسکن مورد نیاز در اولویت اول برنامه های ستاد ساماندهی امور زائرین قرار دارد . بدین منظور با توجه به حضور اتحادیه های واحدهای اقامتی تمامی ظرفیت اقامتی اعم از هتل ، هتل آپارتمان ، مهمانپذیر و کمپ ها و حتی برای ایام خاص و ضرورت حسینیه ها و مدارس و منازل شخصی در سامانه مسافر بهشت قرار گرفته تا زائرین از هر قشر و طبقه جامعه بتوانند مکان مورد نظر خود را تعیین و انتخاب نمایند.


 

4- قیمت واحدهای اقامتی ستاد چقدر است؟

به منظور اطمینان و آگاهی زائرین و مسافرین محترم نرخ کلیه واحدهای اقامتی در جدول نرخ ها در منوی صفحه اصلی سایت قرار داده شده است . جهت استحضار نرخ مصوب سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و نیز اتحادیه های مربوطه در جدول فوق درج شده و نرخ کلیه واحد ها در زمان پیک تا 10٪  و در زمان غیر پیک تا 20٪ تخفیف لحاظ شده که در بسته های  سفر ارزان قیمت این تخفیفات تا 50 درصد لحاظ شده است.